Сайт об украинском мини-футболе - Национальная сборная Украины
 

МИНИ-ФУТБОЛ на УКРАИНЕ

 
Меню сайта

Категории раздела
Избранное [6]

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2011 » Август » 29 » Олександр БУБЕН: "НАМ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ЩЕ БАГАТО КРОКІВ"
01:13
Олександр БУБЕН: "НАМ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ЩЕ БАГАТО КРОКІВ"
30 серпня стартує новий футзальний сезон в Україні. У матчі за Суперкубок, що пройде завтра в Івано-Франківську чемпіон країни "Ураган" прийматиме володаря національного кубку - львівську "Енергію".

Напередодні цього надзвичайно цікавого протистояння президент івано-франківського клубу Олександр Бубен підбив підсумки літнього міжсезоння, розповів про зміни в команді та клубі, а також поділився найцікавішою інформацією з футзального життя перед початком нового сезону.

- Олександре Олександровичу, як, на вашу думку, пройшов період міжсезоння, чи вдалося команді та тренерському складу виконати поставлені завдання?
- Традиційно по завершенню одного сезону ми починаємо готуватися до нового ігрового року, будуємо плани, визначаємо завдання на міжсезоння та прагнемо виконати усі пункти у повному обсязі. З мого досвіду керування клубом цей міжсезонний період пройшов без якихось надривів, без екстремальних ситуацій, тобто злагоджено. Кожен, хто відповідав за той чи інший напрямок роботи, виконав його - починаючи від Біро Жаде, який був залучений до підбору гравців, завершуючи менеджерами, що домовлялися про участь у польському та білоруському турнірах. На мою думку, саме як президента, то завдання були виконані на належному рівні. А вже на скільки якісно, ми побачимо найближчим часом, саме під час матчу за Суперкубок та в перших іграх чемпіонату України.

- Не секрет, що цього сезону склад "Урагану" поповнився новими гравцями, як українцями, так і бразильцями. На які критерії звертали увагу, коли обирали нинішніх новачків команди?
- По-перше, команда кожного року повинна додавати в виконавській майстерності, командному дусі. Чемпіонами стати складно, а захистити цей титул ще складніше. Це вже зовсім інша мотивація, а відповідно і рівень команди має бути інший. На цей сезон перед командою стоять завдання захистити чемпіонство, виграти ті кубки, які ми ще не вигравали саме на теренах України, і достойно виступити за межами держави, тобто в рамках Кубку УЄФА. Тому ми прагнули поєднати в команді український досвід з міжнародним. Звісно, нам потрібні були яскраві виконавці, гравці, які самостійно можуть бачити ту чи іншу ігрову ситуацію та приймати рішення. Тому стояло завдання підшукати саме таких виконавців.


Відповідно було продовжено контракти з Біро Жаде та Сержао, запрошені такі досвідчені гравці як Мукадо, Ділву, Карліньос. Ці гравці знаходяться в хорошій формі, головне, щоби вони змогли адаптуватися в нашому колективі, пристосувалися до нашої манери гри. Також ми пильно спостерігали за деякими гравцями внутрішнього чемпіонату, які особливо привернули нашу увагу. Ми запросили до лав "Урагану" Романа Колтка та Романа Кордобу, оскільки вважаємо, що їхній рівень майстерності дійшов до чемпіонського. Вони гармонійно, а головне - ефективно, можуть вписатися в наш колектив і будуть намагатися завоювати найголовніші трофеї у нашому футзалі. Саме на це ми рівнялися, проводячи трансферну політику нового сезону.

- Відбулися зміни і в тренерських рядах. Біро Жаде цього сезону виконуватиме роль не тільки гравця, але й тренера...
- Відбулися зміни взагалі в структурі керування клубом, а вони потягнули за собою зміни в адмініструванні саме головної команди. У нас з'явився виконавчий директор Олег Ковальський, котрий втілюватиме в життя задачі й програми, погоджені Радою клубу. Цій людині підпорядковуватимуться всі функціональні спеціалісти, які працюють в клубі.

Якщо коротко розглянути по блоках, то цього року ми плануємо навести порядок в адмініструванні такого напрямку як дитячо-юнацький футзал. На мою думку, останніх пару років ми працюємо в цьому напрямку не так, як би хотілося. До прикладу, в дитячій спортивній школі займається недостатня кількість талановитих хлопчиків, маємо надію, що цього року юних спортсменів побільшає. Існує проблема з адаптацією в другій команді, а в подальшому з переходом до команди майстрів юнаків 15-16-ти років. А тому ми вводимо таку посаду, як спортивний директор, який опікуватиметься саме дитячо-юнацьким розвитком футзалу. На цю посаду ми запросили Романа Ярого, який має досвід і в адмініструванні, а тим більше, ще й є вихованцем клубу.

Нам потрібно було підсилити роль другої команди. Я раніше заявляв, що нам би хотілося бачити команду, яка буде грати в першій лізі. Я від своїх слів не відмовляюся, але, на жаль, на сьогоднішній день ми не готові ще фінансово самостійно опікуватися першоліговою командою. Тому ми залишаємося на рівні команди другої ліги, але націлюємо керівний склад на те, щоб в команду потрапляли не просто хлопці, які хочуть пограти на більш професійному рівні, ніж першість області, а ті, хто потенційно можуть стати кандидатами в команду майстрів. Саме з цією метою ми маємо на меті призначити головним тренером команди другої ліги Юрія Костишина. Адже розраховуємо на те, що всі ідеї, всі тактичні задуми, всі бачення стосовно складу команди будуть втілені в життя. Юрій Степанович, як людина, що працювала другим тренером в команді "Ураган" протягом багатьох років, як носій усієї інформації, намагатиметься підібрати і адаптувати тактичні та інші схеми роботи з другою командою.


Ми спробуємо цього сезону об'єднати ігровий та тренерський досвід Біро Жаде, який вже адаптувався в мовному середовищі, тобто він може легко доносити свої ідеї команді. Тому за пропозицією головного тренера, Біро Жаде був призначений граючим другим тренером команди.

Ми намагаємося зробити проведення матчів і перебування команд та вболівальників максимально зручними, не дивлячись на умови, в яких ми зараз проводимо домашні матчі. Тому ми вводимо таку посаду як менеджер матчу, який буде займатися саме підготовкою залу, працювати з людьми, відповідати за всі події, вирішуватиме будь-які питання, які можуть виникати під час проведення матчу.

Оскільки така функція як зустріч офіційних осіб, тобто делегатів, інспекторів, суддів матчу, лежить на клубі, то нам потрібна людина, яка буде відповідати за цей напрямок роботи. Адмініструванням офіційних осіб також займатиметься Юрій Костишин, повторюся, як людина, що має величезний досвід роботи в складі команди "Ураган". Презентація усієї структури відбудеться найближчим часом, де ми офіційно розповімо про функції кожного спеціаліста.


- Зміни відбулися не тільки в структурі "Урагану", але й в українському футзалі. Якщо переміни в середині клубу призведуть, безумовно, до позитивних результатів, то чи вважаєте ви, що Асоціація футзальних клубів "Екстраліга" дасть можливість футзалу вийти на новий якісно позитивний рівень?
- Все робиться крок за кроком. Спроба об'єднати клуби триває протягом трьох-чотирьох років. Але жодного разу нам, президентам клубів, не вдалося домовитися саме про об'єднання задля того, щоб у тих клубів, які виступають у Вищій лізі, була одна мета, єдине бачення подальшого розвитку футзалу, а саме українського чемпіонату. Цього року, можливо тому, що президенти вищолігових команд побачили позитивну людину з конкретними пропозиціями, нас це об'єднало. Ми крок за кроком йшли до підписання угоди з Асоціацією міні-футболу України про передачу прав вже новій організації, Екстралізі, на проведення чемпіонату. Я думаю, що ми цей етап пройшли. Але буде ще багато кроків, які потрібно буде зробити цьому об'єднанню, аби дійсно сказати, що всі події пішли на користь розвитку українського футзалу та популяризації клубів зокрема.


Як все відбуватиметься, тепер залежить від президента Екстраліги Степана Мельничука і президентів клубів, що входять до складу головного керуючого органу. Попереду достатньо серйозних і складних етапів, але в мене є впевненість в тому, що все буде розвиватися позитивно. Звичайно, багато залежатиме від відвертого спілкування між президентами клубів. Цього раніше не було, все відбувалося перманентно, на рівні якихось особистих знайомств. А зараз в нас є площадка, де ми можемо говорити про всі проблеми і шукати спільні рішення, які б влаштовували тих, хто вкладає немалі кошти у розвиток своїх команд.

Звичайно, виникатиме багато питань стосовно розвитку інфраструктури кожного клубу, ставлення клубів до необ'єктивного суддівства, рівня організації та проведення домашніх ігор. Буде багато-багато питань, які потребують чіткого і зрозумілого рішення вже в рамках Екстраліги. Я думаю, що після реєстрації та наповнення штату, ми будемо виносити ці складні питання на наступне засідання та визначати шляхи їх вирішення, а також наполягати, щоби рівень нового об'єднання був якісно новим.


- Вперше в Івано-Франківську відбудеться матч за Суперкубок України - подія для нашого міста нова та цікава. Адже це не тільки буде матч за Суперкубок, але й традиційне західноукраїнське енергетичне дербі.
- Я думаю, що Івано-Франківськ повинен звикати до значних подій, які відбуватимуться у футзальному житті нашого міста саме за участю "Урагану". Цей матч обіцяє бути цікавим та напруженим, адже за трофей боротимуться "Ураган" та "Енергіія". Ми намагатимемося здобути перемогу і поповнити скарбничку нашого клубу ще одним трофеєм - Суперкубком України.

Розмовляла Олена ЯРЕМЧУК, прес-служба НФК "Ураган".
Просмотров: 376 | Добавил: futsalukrain | Рейтинг: 0.0/0
Поиск

Календарь

>
> >
> >
> >
> >
Архив записей

Copyright MyCorp © 2020      Сделать бесплатный сайт с uCoz