Главная » 2010 » Январь » 1 » История чемпионатов ЕВРОПЫ -ЕВРО -199
00:15
История чемпионатов ЕВРОПЫ -ЕВРО -199
Боротьба за перший офіційний  титул Чемпіона Європи по футзалу почалася восени 1998 року. Тоді за сімох путівок повели боротьбу  24 команди, що були поділені на сімох груп..
У першій групі в Москві зібралися три команди: збірні Росії, Словенії і Греції. Росіяни як і в груповому турнірі на ЧМ –96 установили своєрідний рекорд великого рахунка. Хоча на цей перемога над греками виглядала, скромніше ніж перемога над збірної  Молдови . Росіяни відправили у ворота греків всего 24 м'яча, не пропустивши у свої при цьому не одного. А перемога збірної Словенії над греками виглядала ще скромніше всього 9:2. А у вирішальному матчі за єдину путівку хазяїни не залишили не єдиного шансу балканцам –7:0. 5 м'ячів в одному матчі забив Костянтин Ерьоменко. Варто помітити, що матчі цього турніру обслуговував український арбітр ФІФА Олег Іванов.
В другий отборочной групі ,  матчі якої  проходили в Бельгії, хазяїни групи  з працею  пробилися  у фінальну частину.  Хоча суперниками  бельгійців були не таки вуж  імениті  команди – збірні Азербайджану і Латвії. У перший день представники колишнього Радянського Союзу  зіграли між собою внічию 0:0. А вже наступного дня прибалтийцы ледь не створили першу сенсацію На 17-ий хвилині матчу латиші вели в рахунку 2:0. При чому на 15-ої хвилині Дибривнюс реалізував «дабл-пенальти». Однак  до перерви   бельгійцю Гесснеру удалося скоротити розрив у рахунку.  А після перерви Вергевен спочатку на 22-ий хвилині зрівняв рахунок. А потім  на 28-ий хвилині забив вирішальний гол -3:2 на користь збірної Бельгії. Але на цьому іспиту для хазяїнів турніру не закінчилося. У матчі зі збірної Азербайджану, як і в першому матчі  зі збірної Латвії, господарi групи програли перший тайм. І знову пропустили м'яч з «дабл- пенальті». В другому таймі  збірна Бельгії не тільки зрівняла , але і вийшла вперед. Однак саме цікаве почалося за 5 хвилин до кінця матчу.  Команда з Закавказзя на 35-ої хвилині одержала право на пробиття чергового , тоді ще двенадцатиметрового удару. Як і в першому таймі його чітко реалізував Азимов. Через хвилину Ениєв вивів збірну Азербайджану вперед. Однак через мить Пломпен  порівнює рахунок реалізувавши «дабл-пенальти», але уже  ворота збірної Азербайджану. На останній хвилині матчу Азимов знову, але вже з гри,  виводить свою команду вперед. Однак за 12 секунд до кінця матчу Бакор порівнює рахунок . Це очко і вивело бельгійців у наступний етап. Варто помітити, що в Бельгії футзал почав культивуватися ще з початку  70-х років. І тому така непереконлива гра бронзових призерів першого європейського Кубка по футзалу проти країн де футзал користався не такою популярністю виглядала чи ледве не сенсацією.  Сусіди бельгійців збірна Голландії виступила більш ніж упевнено. Голландці, що також приймали груповий турнір, без проблем обіграли збірні Кіпру 6:1 і збірну  Фінляндії-11:0. У цих двох матчах відрізнився Едвин Грюнхольц, у якого на рахунку 7 м'ячів з 17 забитих голландцями в груповому турнірі.    До речі цей бомбардир установив  мабуть унікальний рекорд забиваємо ості в одному  матчі в національних чемпіонатах. У сезоні 2002-03 голландський голеадор, що на той момент виступав  у Бельгії провів в однм матчі 18 голів.  Його команда виграла цей матч із рахунком 27:5. Не менш завзятої проходила боротьба в четвертій групі, що  проходила в Чехії. Крім господарів  за путівку вели боротьбу  збірні Угорщини і Югославії. Ці три збірні по класі приблизно були рівні. У перший день між собою зустрілися збірні  Чехії й Угорщині. Сильніше виявилися господрі 4:3. Наступного дня угорці програли  югославам   теж у завзятій боротьбі 2:4. У такий  спосіб  у третій день змагань зустрілися збірні Югославії ш Чехії. Сильніше виявилися балканцы 4:3, що і поїхали в Іспанію.  У п'ятій групі, матчі якої проходили в хорватському місті Дубровник зібралася 4 збірні: Хорватії, Андорри, Словаччини і Польщі. Головними фаворитами цієї групи природно вважалися збірні Польщі і Хорватії. У перший ігровий день поляки нанесли збірної Словаччини нищівна поразка 13:5. В другій грі 1-го туру  хорвати з працею здолали збірну Андорри-2:1. У наступному турі між собою зустрічалися фаворити. Гра була не тільки бойовий, але результативної. Однак команди були змушені поділити очки- нічия 7:7.  Перед останнім туром шанси зайняти першої місце переважніше  були в поляків, тому що в них була краще різниця забитих і пропущених м'ячів. Однак збірна Андорри, що мала теоретичні шанси зайняти перше місце  не збиралася дарувати очки збірної Польщі. У підсумку бойова нічия 3:3 і збірна Хорватія , що обіграла більш ніж переконливо збірну Словаччини  13:1 без усякий варіантів відправилася на Піренеї.  У 6-ий групі без проблем  1-оі місце завоювала збірна  Італії. Навряд чи хто припускав, що французи, білоруси, і грузини зможуть зупинити одного їхній корифеїв європейського футзала. Італійці може не так голосно як збірні Росії  і Нідерландів, але зате упевнено обігравали своїх суперників. У 7-ий групі  куди потрапила  збірна України усі зважилося в перший ігровий день у матчі між збірними Португалії й України. Піренейци обіграли нашу збірну з рахунком 2:1.  І без проблем  узявши свої очки в збірних Ізраїлю  і Боснії і  Герцеговини відправилися до своїх східних сусідів на фінальний турнір. Трохи хотілося зупинитися на поразці збірної України. Тоді восени збірна України майже тим же складом виграла студентський Чемпіонат Світу, що також проходив у Португалії. Причому  наша команда обіграла студентську збірну хазяїв турніру з рахунком 6:1.  Португальці, вивчивши манеру нашої збірний,  маючи можливість впливати на жеребкування турніру, прийняли мабуть правильне рішення  зіграти  з нашої збірний у перший ігровий день. Цей  випадок, коли 50 відсотків перемоги було забезпечено ще до початку турніру. Напевно це самий  випадок і урок нашим менеджерам   як  функціонери можуть частково забезпечити перемогу своєї команди.
У такий спосіб 7 команд плюс хазяїн фінального турніру  збірна Іспанії склали вісімку найсильніших команд, що була поділена на двох груп. У групу «А» увійшли збірні Іспанії, Нидердандов, Хорватії і Югославії, а в групу «У» відповідно збірні Росії, Італії, Португалії і Бельгії.
Фінальну частину Чемпіонату Європи відкрив матч  між збірн Бельгії і Португалії, що закінчився  з досить рідким рахунком для футзала  0:0.  Наступними  гра була принциповою - адже  зустрічалися  між собою збірні Югославії і Хорватії.  У перші 10 хвилин матч глядачі три забитих м'ячі. Спочатку капітан збірної Хорватії  Мико Мартич вивів свою команду вперед. Але на 5-ої хвилині Вуйовичу удалося зрівняти рахунок, а потім Цетковичу на 7-ий хвилині вивести збірну Югославії вперед. Хорватам удалося переломити хід двобою лише в другому таймі, коли на 24-ої хвилині Йелович зрівняв рахунок, а ще через двох хвилин Еклич вивів збірну Хорватії вперед. На 35-ої хвилині Елович реалізував шестиметровий удар  і довів  рахунок до 4:2. Незважаючи на всі зусилля югославам удалося  лише тільки скоротити рахунок. Але мабуть прикрасою першого ігрового дня став матч між збірними  Італії і Росії, фаворитами групи «У». Після першого тайму  російська збірна вела в рахунку 2:0. Відрізнилися  Горін і Єрьоменко. Однак головні події  в цьому матчі відбулися   за  п'ять до кінця цієї зустрічі. На  35-ої хвилині Каліка забиває перший гол у ворота російської збірної. Правда через хвилину Єрьоменко знову доводить розрив у рахунку до двох м'ячів. Однак на 37-ий хвилині Кватрінні і 39-ої хвилині Рубеі  здобувають  для своєї збірної очко. Що стосується  матчу  Іспанії – Голландії, те отут глядачі побачили голи лише в другому таймі. Головним героєм матчу став іспанець Лоренте, що на 34 і 40 хвилинах  забив два вирішальних м'ячі.
В другий ігровий день на площадку першими вийшли збірні  Італії і Португалії. Тут відбулася перша мікросенсація  турніру – нічия. Португальці першими відкрили рахунок у цьому , матчі, але в другому таймі були бути увесь час у ролі що доганяють. І все-таки португальцю Андре  удалося на 37-ий хвилині забити останній у цьому матчі шостий гол і встановити остаточний результат 3:3.  У матчі Нідерланди – Югославія болільники побачили всього два забитих гола. Спочатку на 16-ий хвилині Леттинк  вивів свою збірну вперед, але на початку другого тайму югослави з пенальті зрівняли рахунок-1:1.  Третіми на площадку вийшли збірні Росії і Бельгії . Хоча результат 5:1 і значний однак останні три м'ячі росіяни забили наприкінці матчу,  з 38-ий по 40-ую хвилини. Причому два з них Єрьоменко й Алекберов забили з двенадцатиметровых ударів. І як звичайно завершували ігровий день господарі –збірна Іспанії. Іспанці без проблем переграли хорватів 3:1 і достроково вийшли в півфінал.     В останньому турі  групових другу путівку завоювала збірна Росія, що  впевнено обіграла збірну Португалії з рахунком 3:1. У цьому матчі  усе вирішено було вже на 23-їй хвилині, коли російська збірна вела в рахунку 3:0.  Третю півфінальну путівку завоювала збірна  Голландії, що виграла у вирішальній грі в збірної Хорватії 8:3. Перед цим матчем команді з Балкан було досить  зіграти внічию . щоб потрапити в півфінал. Однак борбы не вийшло. Результат матчу  був вирішений уже на 10-й хвилині цього  матчу, коли голландці вели в рахунку 5:1.  А після першого тайму  рахунок був   6:1. А от за останню путівку в грі  між  збірними Італії і Бельгії склався куди цікавіше ніж попередній матч. Обидві команди  мали  майже рівні  шанси на півфінальну гру з іспанцями.  Італійці  відкрили рахунок на 13-ої хвилині. Цей рахунок тримався до 38-ий хвилини., коли Рубеі провів у ворота бельгійців другий гол і зняв усі питання з приводу четвертої путівку. Про накал  цього матчу свідчить , що арбітри  в цьому зустрічі видалили  по одному гравці з кожної команди.
Першими з півфіналістів на   площадку  Гранади вийшли збірні Росії і Нідерландів.  Усупереч  статусу таких матчів  гра вийшло результативної і видовищний. Був установлений своєрідний рекорд результативності  матчів фінальної частини  Чемпіонатів Європи-15 м'ячів. Горін уже  на 3-їй хвилині матчу забив перший гол. А на 15-ої хвилині рахунок був 3:0 на користь збірної Росії. Однак до перерви Грюнхольц і Лангенхуйзен  скоротили розрив  у рахунку. Однак після перерви і до 25-ої хвилини матчу рахунок  був уже 6:2 на користь підопічних Михайла Бондарева. Остаточний рахунок 9:6 на користь російської збірної.
Друга півфінальна зустріч  проходила не в менш завзятій боротьбі,  адже грали старі суперники збірні Іспанії й Італії.  Іспанці  вже на 5-ої хвилині вигравали з рахунком 2:0. На початку другого тайму Францои забив відповідний гол, але 28-ий хвилині Хоан, реалізувавши пенальті установив остаточний рахунок-3:1. У такий спосіб у фіналі  грали збірні Росії й Іспанії. Однак перед цим  відбулася гра за бронзові медалі. Збірна Італія  переграла збірну Голландію 3:0. Це були перші медалі підопічних Алессандро Нуккоріні.  Фінальна гра вийшла драматичної.  Лоренте на 7-ий хвилині відкрив  рахунок. Результат 1:0 тримався до 28-ий хвилині, коли Білий зрівняв рахунок. Потім болільники  в плині трьох  хвилин побачили  чотири м'ячі. Спочатку Алекберов забив  другий гол у ворота іспанців. Потім  Хави Санчес  знову зрівняв рахунок, але  лідер російської збірної  Костянтин Єрьоменко реалізував двенадцатиметровый удар. Але ще через мить капітан іспанців Лоренте ще через мить зрівняв рахунок. Надалі обох команд не ризикували і - справа дійшло до шестиметровых ударів, де більш щасливими  виявилися російські футзалисты. Це була перша й остання перемога збірної Росії під керівництвом Михайла Бондарева.
ГРАНАДА (Іспанія) 20-28 лютого 1999 року.
Технічні дані
ГРУПА  «А»
1-й тур
Хорватія- Югославія 4:3(1:2)
ГОЛИ: Мартич (3), Йелович (24 ;35-6м), Еклич (26)-  Вуйович(5). Цеткович(7), Вигневич(39)
Іспанія- Нідерланди-3:1(0:0)
ГОЛИ Феррейра (22), Лоренте (34;40) -  Лангенхуйзен  (31)
2-ий тур
Нідерланди- Югославія 1:1 (1:0)
ГОЛИ: Леттиник (16) – Призули (21-6м)
Іспанія – Хорватія 3:1 (1:0)
ГОЛИ: Лоренте(5), Хоан (23), Санти(31) – Йелович (36)
3-й тур
Нідерланд-Хорватія 8:3(6:1)
ГОЛИ:  Зеелинг (2;32), Леттинк (4), Франкфорт(6), Лангенхуйзен  (8),  ван Дийк(9), Билоро (14),
Грюнхольц (34-10м) – Грдович(5), Хускич(36), Томичич(37)
Югославія- Іспанія 1:5 (0:0)
ГОЛИ: Призули (21-6м) – Пато(25), Лоренте(27;29). Риквер(32), Кобета(38)
Росія- Італія 3:3(2:0)
ГОЛИ: Горин(13), Ерьоменко(20;36) – Каліка (35), Кватрини (37), Рубеи (39)
2-ий тур
Італія – Португалія 3:3 (1:1)
ГОЛИ: Веронези(16), Рубеи (25), Кватрини (31)- Нелитий(11;25), Андре(37)
Росія- Бельгія 5:1 (1:0)
ГОЛИ: Білий(18), Агафонов (28),Ерьоменко(38-12м;40), Алекберов (40-12м) – Гесснер(26-6м)
3-й тур
Португалія –Росія 1:3(0:2)
ГОЛИ: Зезито(31)- Ерьоменко (9-6м;23), Ткачук((12)
Росія- Нідерланди  9:6 (3:2)
ГОЛИ: Горин(3), Ерьоменко(8; 36-12м; 37;39-12м), Маркин(15;22), Алекберов(21), Верижников(25) – Грюнхольц(16;34) ,  Лангенхуйзен(17;32;38; 40)
Іспанія-Італія 3:1(2:0)
ГОЛИ: Хоан(4;28-6м), Феррейра(5) – Фрапнзои(31)
Матч за 3-і місце
Нідерланди –італія 0:3(0:2)
ГОЛИ: Каліка(13), Рому(20), Рубеи(36)
ФІНАЛ
Іспанія-Росія 3:3 (1:0)
ГОЛИ: Лоренте(7;35), Хави Родригес(34) –Білий (28), Алекберов(33), Ерьоменко (34-12м)